Tu znajdziesz:

 • Bar mleczny
 • Klimat PRLu
 • Dobre i tanie jedzenie

 • Godziny otwarcia
 • Pn         09:00 – 20:00
 • Wt – Nd 09:00 – 19:00

 • Adres:
 • ul. Marszałkowska 10/16 00-590 Warszawa
 • Telefon: 666 353 776
 • Mail: prasowy@mlecznebary.pl
 • Facebook: https://www.facebook.com/Prasowy/

Inne zdjęcia:

Bar Mleczny Prasowy

Bar mleczny Prasowy jest w Warszawie od 1954 r. ! Tradycyjne dania kuchni polskiej na wyciągnięcie ręki. Ma w sobie wszystko, ale jeśli trzeba wybrać trzy główne zalety to są to smaczne, proste dania, niskie ceny oraz atmosfera i klimat z czasów PRL.


Bar mleczny prasowy powstał w 1954 r. Przez ponad pół wieku stołowali się tutaj m.in. studenci, mieszkańcy i ludzie pracujący w okolicy. W 2011r. właścicielka baru Mlecznego, przechodząca właśnie na emeryturę zostawila lokal. Wtedy miasto ogłosiło konkurs na nowego najemcę. Grupa mieszkańców, chcąc zamanifestować potrzebę istnienia w tym miejscu baru mlecznego, włamała się do środka, by na jeden dzień ponownie go otworzyć. Stołeczny Ratusz miał na celu zastąpienie go czymś bardziej ekskluzywnym, pomysł był na wybudowanie kolejnego centrum handlowego. Warszawiacy i ich protesty zmusiły urzędników do pozostawienia w tym miejscu restauracji. Skutkiem tego, był przetarg profilowany. Wygranym został Kamil Hagemajer. Bar Mleczny Prasowy doznał wtedy wielkiej rewitalizacji. Zmienił się nie tylko wystrój, ale też menu.


Po pierwsze, to miejsce jest chwalone za pyszne, domowe jedzenie – te słowa idealnie określają kuchnię tego baru. W menu znajdziemy klasyczne, proste i szybkie w przygotowaniu dania, zaczynając od pomidorowej a kończąc na polskim kotlecie schabowym. Od godziny 9 do 12 serwowane są także śniadania. W czołowym, porannym zestawieniu na stołach króluje pyszna jajecznica.


Po drugie, to miejsce jest chwalone za tradycyjne smaki. Bar ten przyciąga dziesiątki turystów z zagranicy, ale nie tylko. Wielki wybór tradycyjnych, polskich dań to ich największa zaleta. Każdy, kto chce spróbować kilka rodzajów pierogów jest tam szczególnie mile widziany. Można też zjeść gulasz po staropolsku lub wspomniany wcześniej kotlet schabowy podany z kapustą zasmażaną. Panująca tam atmosfera i klimat sprawia, że cofamy się kilkadziesiąt lat do czasów największego rozkwitu mlecznych barów.


Po trzecie, to miejsce jest chwalone za dostęp do wielu wegetariańskich obiadów. Tradycyjność tutaj łączy się z nowoczesnością. Jeżeli jesteś roślinożercą możesz znaleźć kotlety jaglanopieczarkowe czy kotlety ruskie. Nie w każdym barze mlecznym znajdziesz opcje wegetariańskie, ale tu tak!


Polecamy szczególnie dla ludzi młodych: studentów, uczniów. Rola baru mlecznego spełni się także dla ludzi pracujących, niemających czasu na gotowanie w domu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Szeroko polecane także dla wegetarian. W karcie widnieje wiele obiadów dla osób roślinożernych.